Czy dieta pudełkowa jest zdrowa? Sprawdzamy to

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa? Sprawdzamy to

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z diety pudełkowej. Polecają ją celebryci w mediach społecznościowych, a na co dzień można zobaczyć wiele osób, które zajadają się daniami z pudełek, które dostarcza im zdrowy catering. Nic więc dziwnego, że wizja korzystania z takiej diety jest bardzo kusząca i coraz częściej myślimy o tym, aby zamówić ją dla siebie. Dzięki cateringowi dietetycznemu można zrzucić nadprogramowe kilogramy lub zachować zdrową sylwetkę. Jednak czy jest to zdrowy i bezpieczny model odżywiania się? Czy jedzenie z pudełek jest skuteczne i nie zagraża nam w żaden sposób? Podpowiadamy.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa Kielce inaczej zwana cateringiem dietetycznym to stosunkowo nowy sposób na utrzymanie zdrowej diety. Polega to na tym, że każdego ranka dostawca firmy cateringowej przywozi nam pod same drzwi torbę z posiłkami zapakowanymi w pudełka. Catering może zawierać 5 posiłków, które powinny starczyć Ci na cały dzień lub tylko zdrowy obiad, śniadanie czy kolację. To jakie pudełka otrzymasz i ile ich będzie, zależy od Twoich preferencji, oraz złożonego zamówienia.

Do wyboru masz wiele rodzai diet np. redukcyjną, wege, ketogeniczną czy taką, którą można stosować mimo chorób np. z tarczycą. Pudełka z posiłkami możesz zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na uczelnię i w podróż. Wystarczy, że otworzysz opakowanie i ewentualnie je podgrzejesz, jeśli jakieś danie tego wymaga.

Dieta pudełkowa a zdrowie

Wiesz już, że dieta pudełkowa jest wygodnym rozwiązaniem, gdy nie masz czasu na gotowanie, ale chcesz zdrowo się odżywiać. Warto jednak zastanowić się nad zdrowotnym aspektem takiego rozwiązania. Dobry catering dietetyczny podczas przygotowywania posiłków korzysta ze zdrowych i świeżych produktów spożywczych. Do tego dba o to, aby w pudełkach znalazła się odpowiednia ilość kalorii. Jeśli ktoś zamówi dietę bez konkretnych alergenów czy też wspomagającą leczenie chorób tarczycy i np. cukrzycy, to może mieć pewność, że dania będą dostosowane do jego preferencji i potrzeb.

Samodzielne gotowanie i przygotowywanie zdrowego jadłospisu na każdy dzień jest bardzo czasochłonne i trudne. Dieta pudełkowa zapewni Ci starannie przygotowane posiłki, które możesz spożywać bez żadnych obaw. Dostarcza ona organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a dzięki dobrze wymierzonym porcjom będziesz czuć się najedzony. Dieta pudełkowa szybko może Ci przynieść widoczne i pożądane rezultaty, ponieważ opracowywana jest przez dietetyka.

Dodaj komentarz