Qualcomm prezentuje bardziej wydajny, mniejszy i energooszczędny chipset Snapdragon 835

Qualcomm prezentuje  bardziej wydajny, mniejszy i energooszczędny chipset Snapdragon 835

Qualcomm to najbardziej uznana marka wśród producentów chipsetów dla smartfonów z systemem Android. Znajdziemy je praktycznie w każdym flagowym urządzeniu od wielu lat i najbardziej rozpowszechnioną linią jest oczywiście Snapdragon. Obecnie najnowszym jest SD 821, który jest ulepszoną wersją chipsetu Snapdragon 820.

Dziś Qualcomm zaprezentowało swoje najnowsze dziecko jakim jest chipset Snapdragon 835, który będzie dostępny dla producentów już na początku przyszłego roku. Podobnie jak 820, Snapdragon 835 został opracowany we współpracy z Samsung. Powstał on dzięki technologią budowy chipsetów na procesie FinFET 10 nm, a to oznacza, że jest jeszcze bardziej energooszczędny. Im mniej nanomilimetrów, tym mniejszy pobór energii.

Według oficjalnej informacji prasowej, w porównaniu do SD 820, który został zbudowany w procesie 14 nm, nowy układ 835 będzie o 30 % mniejszy, 27 % bardziej wydajny i aż o 40 % bardziej energooszczędny. Oznacza to więcej miejsca na inne komponenty oraz bardziej wytrzymałą baterię. Chipset będzie wspierał również kolejną generację szybkiego ładowania Quick Charge 4.0, które zapewnia szybsze ładowanie o 20 % względem poprzednika. Technologia jest w pełni kompatybilna z USB typu C.

Źródło: Qualcomm, PhoneArena

Dodaj komentarz