Plotki o nowych funkcjach iOS 10. Nowe emotikony i możliwość usuwania ikon aplikacji

Plotki o nowych funkcjach iOS 10. Nowe emotikony i możliwość usuwania ikon aplikacji

O możliwości pozbywania się ikon aplikacji systemowych z ekranu urządzeń z systemem iOS pisałem już kilka dni temu. Wszystko na to wskazuje, że to właśnie ekosystem Apple z numerkiem 10 zyska tę funkcję. Po raz pierwszy iOS 10 zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej podczas tegorocznej konferencji WWDC. Apple jeszcze nie podało dokładnej daty, ale mówi się, że odbędzie się ona pomiędzy 13, a 17 czerwca.

Według najnowszych plotek odświeżona zostanie aplikacja Zdjęcia. Dzięki temu użytkownicy mogliby edytować dane EXIF oraz konkretne obszary zdjęcia bezpośrednio w aplikacji. Podobno standardem ma być także rozpoznawanie twarzy.

Nowy system to także 74 nowe emotikony. Tego mogą oczekiwać posiadacze iUrządzeń, którzy dokonają aktualizacji. Jednak właśnie najważniejszą funkcją będzie możliwość ukrycia ikon, ale jak zapowiedział siedem miesięcy temu Tim Cook, nie będzie możliwości całkowitego ich usunięcia. Wszystko to ze względu na zależność preinstalowanych aplikacji i usunięcie jednej z nich mogłoby mieć negatywny wpływ na pozostałe.

Wersję beta iOS 10 powinniśmy zobaczyć tuż po ogłoszeniu jej na WWDC czerwcu. Publicznie iOS 10 powinien być dostępny we wrześniu.

Dodaj komentarz