Plotki o Huawei Mate 10. 6-calowy i bezramkowy ekran czy chipset Kirin 970

Plotki o Huawei Mate 10. 6-calowy i bezramkowy ekran czy chipset Kirin 970

Jesienią, Huawei prezentuje swoją drugą flagową linię, a więc Mate. Kolejnym, tegorocznym modelem będzie Mate 10, jeśli oczywiście harmonogram nie zostanie zmieniony. Możliwymi miesiącami jego premiery są październik lub listopad, a już teraz pojawiają się pierwsze plotki. Podobno i jest to bardzo możliwe, Mate 10 będzie miał wyświetlacz zajmujący lwią część całego urządzenia, a więc podobnie jak LG G6, czy Galaxy S8. Rozmiar ekranu to prawdopodobnie 6 cali, a przy dobrym zaprojektowaniu całości może być poręcznym urządzeniem.

Tak więc plotka głosi, że Mate 10 ma zostać wyposażony w 6-calowy panel Full Active od JDI o rozdzielczości 1080 x 2160 z bardzo cienkimi ramkami, który idealnie wpasuje się w wiele modeli. Już dawna wiemy, że ekran ma specjalną właściwość, którą jest możliwość używania go bez problemu mokrymi palcami. Wiemy też, że wyświetlacze od JDI są już w masowej produkcji i jednym z pierwszych producentów, który je użyje ma być Sony.

Bez zaskoczenia mówi się o tym, że Huawei Mate 10 będzie napędzany przez chipset Kirin 970. Ma on być bezpośrednim konkurentem dla produktów wysokiej klasy od Qualcomm i Samsunga. Ma oferować wysoką wydajność przy zmniejszonym poborze mocy. Dodatkowo Mate 10 ma zostać wyposażony w podwójny aparat, czuły na dotyk ekran, skaner tęczówki czy też technologię AR.

Źródło: PlayfulDroid

Dodaj komentarz