Plan aktualizacji do Androida 7.0 Nougat urządzeń Sony Xperia

Plan aktualizacji do Androida 7.0 Nougat urządzeń Sony Xperia

Zapewne jeśli jesteś posiadaczem smartfonu lub tabletu firmy Sony, zastanawiasz się, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji Android 7.0 Nougat. Do sieci trafiło zdjęcie slajdu, który pokazuje rzekome zakresy dat, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji. Widzimy na nim również, które urządzenia dostaną najnowszą wersję Androida.

Według tego jako pierwsze smartfony Sony, które otrzymają system Android 7.0 Nougat będą Xperia X Performance oraz Xperia XZ. Może to nastąpić już w przyszłym miesiącu. Xperia X i Xperia X Compact jako drugie w kolejce otrzymają aktualizację w listopadzie. Cała seria Xperia Z5, Xperia Z3+ oraz tablet dostaną taką możliwość jeszcze przed końcem tego roku, czyli w grudniu 2016. Po nowym roku aktualizacji Androida Nougat mogą spodziewać się właściciele telefonów Xperia XA oraz Xperia Ultra.

Oczywiście nie powinniśmy do końca brać za wyznacznik tego zdjęcia, ale slajd wydaje się być prawdziwy. Wiemy też, że z aktualizacjami Androida nie jest łatwo i zawsze droga do tego jest kręta.

Źródło: Xperia blog

Dodaj komentarz