Pierwszy telefon z diamentowym ekranem pojawi się w 2019 roku

Pierwszy telefon z diamentowym ekranem pojawi się w 2019 roku

GIA

Wygląda na to, że już w 2019 roku możemy zobaczyć smartfon z diamentowym ekranem. Szkło o nazwie Mirage Diamond Glass i jest produkowane przez Akhan Semiconductors wydaje się obiecującym produktem.

Firma specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji nanokrystalicznych materiałów. Dyrektor generalny, Adam Khan, powiedział, że nowe szkło będzie mocniejsze i twardsze niż jakiekolwiek do tej pory wykorzystane w urządzeniach. Wykonane jest z diamentów hodowanych w laboratoriach i może być używane w połączeniu z innymi technologiami jak Gorilla Glass.

Diament jest najtwardszym naturalnym materiałem, więc wprowadziłoby to ochronę ekranu na kolejny poziom. Obecne szkła ekranów są wykonane z połączenia aluminium, krzemu i tlenu, a następnie wzmacniane za pomocą różnych procesów chemicznych.

Oczywiście Mirage Diamond Glass jest jeszcze w fazie rozwoju i istnieje kilka problemów do rozwiązania. Producent prowadzi wszelkie testy, aby zapewnić, że szkło będzie w stanie przekazywać sygnały elektryczne, by nie występowały opóźnienia. Pracują też nad zmniejszeniem współczynnika odbicia światła szkła. Akhan Semiconductors prowadzi również testy wytrzymałości do zapewnienia najlepszej wytrzymałości szkła w ekstremalnych warunkach. Mirage Diamond Glass jest obecnie testowany również przez producentów urządzeń, ale jakich to pozostaje tajemnicą.

Osobną kwestią pozostaje cena i można zgadnąć, że nie będzie niska i ewentualnie tę technologię możemy zobaczyć jednie w urządzeniach klasy premium. Adam Khan mówi, że będą współpracować z producentami z każdej kategorii, czyli przede wszystkim producentów smartfonów i osłon ekranu.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz