Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem już w styczniu

Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem już w styczniu

Synaptics już pod koniec 2016 roku ogłosiło optyczny czytnik linii papilarnych. Teraz jednak przedstawia zaktualizowaną wersję, która może zostać umieszczona pod ekranem OLED. Zapowiada również, że pierwsze urządzenia z tą technologią zobaczymy na styczniowych targach CES w Las Vegas. Czujnik Clear ID FS9500 działa tylko z wyświetlaczami OLED. Po aktywacji używa panelu, aby oświetlić odcisk palca, a następnie przetwarza wiązki światła. Synaptics twierdzi, że czujnik może pracować pod warstwą elementów o grubości do 1,5 mm, w tym z osłoną ekranu, szkłem pokrywy i rzeczywistym ekranem OLED. Czujnik Clear ID FS9500 działa tylko z wyświetlaczami OLED. Po aktywacji używa panelu, aby naświetlić odcisk palca, a następnie przetwarza wiązki światła. Synaptics twierdzi, że czujnik może pracować pod warstwą elementów o grubości do 1,5 mm.
Ma gwarantować taki sam poziom bezpieczeństwa jak czujnik FS9100, który znajduje sie chociażby w Galaxy S8. Będzie on też bardziej odporny na zabrudzenia i wilgoć, ponieważ zostanie zamknięty pod ekranem.
Być może zobaczymy go w parze Galaxy S9, ale z najnowszych doniesień wynika, że nie zobaczymy ich w styczniu, a dopiero pod koniec lutego. Najwyraźniej inny producent również będzie stosował czytnik linii papilarnych pod ekranem i to jego telefon będzie gwiazdą w Las Vegas.

Źródło: TechReport

Dodaj komentarz