Oto kiedy Android Nougat może trafić na urządzenia Xiaomi

Oto kiedy Android Nougat może trafić na urządzenia Xiaomi

Obok nowych telefonów, tym na co czekają wszyscy posiadacze smartfonów jest oczywiście aktualizacja oprogramowania. Najbardziej zaciekawieni tą kwestią są oczywiście posiadacze urządzeń z Androidem, ponieważ w przypadki iOS’a aktualizacje pojawiają się we wrześniu każdego roku. W przypadku platformy Google nie jest to tak oczywiste i każdy producent dostarcza aktualizację dla różnych urządzeń w innym terminie i niektórzy muszą czekać nawet po kilkanaście miesięcy.

Wszyscy obecnie czekamy na system Android O, ale wiele smartfonów i tabletów nie otrzymało jeszcze możliwości pobrania poprzedniej wersji, czyli Nougat, która ukazała się w sierpniu ubiegłego roku. Android 7.0 i 7.1 znajduje się obecnie na 10 % wszystkich urządzeń. Ostatnio pojawił się plakat, który rzekomo pokazuje jakie urządzenia otrzymają aktualizację Androida Nougat. Jeśli jest prawdziwy, to następujące telefonu powinny otrzymać taką możliwość w następnych miesiącach:

Android 7.0 Nougat Xiaomi Redmi 4X Xiaomi Redmi Note 4X Xiaomi Mi Max Xiaomi Mi Note 2 Xiaomi Mi MIX Xiaomi Mi 4c Xiaomi Mi 4s Xiaomi Mi 5 Xiaomi Mi 5s Xiaomi Mi 5s Plus. Nowsze urządzenia, które czekają na system Android 7.1 Nougat: Xiaomi Mi 6 Xiaomi Mi Max 2 Xiaomi Mi 5c Xiaomi Redmi 4X. Android O powinien pojawi się już sierpniu 2017 roku, a więc aktualizacja dla urządzeń Xiaomi może pojawić się już w lipcu lub na początku sierpnia.

Źródło: AndroidAuthority

Dodaj komentarz