Oto jak Pokemon Go będzie wyglądać w smartfonie

Oto jak Pokemon Go będzie wyglądać w smartfonie

Pokemon Go to gra głównie dla osób, które dorastały w epoce tej popularnej bajki sprzed kilkunastu lat. Kto na początku XXI wieku nie zbierał wszystkiego co było związane z Pokemonami? Trudno było spotkać takie dziecko. Po tym czasie szał minął i nie wiem jak to teraz wygląd, ponieważ sam z tego wyrosłem jakieś 14 lat temu.

Aplikacja, a raczej gra sprawia, że z pomocą Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) stwory stają się prawdziwe. Wszystkie kieszonkowe potwory wyświetlane są na ekranie smartfonu w Pokemon Go. Pierwszy raz wspomniano o tym we wrześniu ubiegłego roku.

Pokemon Go jest produkowana przez Nintendo i Niantic Labs i będzie dostępna na urządzenia z Androidem i iOS’em. Dzięki niej będziemy mogli zobaczyć gdzie w najbliższym otoczeniu skrywają się Pokemony. Gracze będą mogli zakupić specjalne opaski na rękę, które poinformują o stworze w okolicy za pomocą wibracji i migania.

Niestety nie ma jeszcze żadnych informacji kiedy i gdzie będzie ona dostępna. Na SXSW, CEO Niantic John Hanke przedstawił jak gra będzie działała na smartfonie.

Dodaj komentarz