Oto jak mogły wyglądać urządzenia z linii Lumia, które nigdy nie trafiły na rynek

Oto jak mogły wyglądać urządzenia z linii Lumia, które nigdy nie trafiły na rynek

Jak wszyscy doskonale wiemy Microsoft sprzedał swój mobilny oddział, który kupił zaledwie 2 lata temu. Przez ten czas seria Lumia przestała być znaczącym graczem na rynku i mogliśmy zobaczyć swoisty upadek tej niegdyś popularnej serii, którą zapoczątkowała jeszcze Nokia. Do sieci trafiło ostatnio zdjęcie, które przedstawia urządzenia z tej linii, które nigdy nie trafiły do sprzedaży detalicznej. Znajdziemy na nim m. in. tablet Lumia 2020 (zielony olbrzym), który miał mieć 8.3-calowy wyświetlacz 1080p z możliwością obsługi rysika i Windowsem RT na pokładzie.

Biały smartfon obok wspomnianego tabletu jest Lumia 650 XL, który również nigdy nie ujrzała światła dziennego. Mówiono, że będzie 5,4-calowy wyświetlacz 720p. Duży żółty telefon w środku jest najprawdopodobniej prototypem Nokia XL z systemem Android, który miał być następca Nokia XL 2. Pozostałe mogą być prototypami, które ciężko jest rozpoznać i można tylko przypuszczać jakie to modele.

Tym sposobem Microsoft zamyka rozdział pod tytułem Lumia oraz Nokia. Według wszelkich przesłanek aktualnie firma z Redmond skupia się na wprowadzeniu na rynek ekskluzywnej linii Surface Phone. Jednak nie wszystko jest stracone dla fanów marki Nokia, ponieważ jak wiemy nabywcą mobilnego oddziału od Microsoftu jest Foxconn, a projektowanie nowych urządzeń pod marką ma odpowiadać właśnie fińska oraz wiele osób związanych z marką Nokia.

Źródło: Baidu

Dodaj komentarz