Nowa aplikacja Microsoftu zidentyfikuje rasę psa ze zdjęcia

Nowa aplikacja Microsoftu zidentyfikuje rasę psa ze zdjęcia

Fetch! to najnowsza aplikacja od zespołu Microsoft, która wykorzystuje API Projektu Oxford do identyfikacji obrazu. Dzięki niej zidentyfikujemy każdą rasę psa z dowolnego zdjęcia. Sami oczywiście możemy też zrobić fotkę swojemu pupilowi, aby wypróbować możliwości aplikacji. Dostępna jest wyłącznie w App Store.

Jest zupełnie podobna w działaniu do HowOld.net i TwinsOrNot.net, gdzie również wykorzystano wspomniane API. Po zrobieniu zdjęcia Fetch! analizuje zdjęcie psa. Jeżeli nie może znaleźć odpowiedniej rasy pokazuje zbliżoną, która najbardziej odpowiada psu ze zdjęcia. Może tak właśnie być w przypadku ras mieszanych. Wtedy otrzymujemy także procentowe porównanie do pięciu ras, które najbardziej pasują do psa ze zdjęcia. Dodatkowo oprócz wskazania rasy otrzymujemy istotne dane o niej.

Przeczytaj także: Mimicker Alarm – z tym budzikiem aż chce się wstawać

Dla zabawy można również zeskanować zdjęcie znajomych i zgadywać jaka rasa psa jest najbardziej zbliżona do ich wyglądu. W komentarza w App Store wyczytałem również, że aplikacja odróżni psa od kota i wyświetli komunikat, że jest to właśnie kot.

Pobierz:

Dodaj komentarz