Niektóre ikony podstawowych aplikacji w iOS 11 Beta 4 ulegają zmianie

Niektóre ikony podstawowych aplikacji w iOS 11 Beta 4 ulegają zmianie

Czwarta wersja beta iOS 11 jest obecnie dostępna dla programistów, ale wkrótce dostaną już również inni testerzy, w wersji publicznej. Jak to zwykle bywa przy kolejnych wydaniach zawiera poprawki stabilności, zabezpieczeń i eliminuje wszystkie wykryte błędy. Ciekawą zmianą w iOS 11 Beta 4 jest zmiana wyglądu ikon niektórych podstawowych aplikacji Apple.

Przeprojektowane zostały ikony aplikacji Notes, Przypomnienia i Kontakty. Poza tym nie zmieniła się ich funkcjonalność, czy też interfejs. Kontakty mają teraz dwie postacie na szarym tle w kółku. Z bocznych zakładek znikają też litery. Poza tym są też drobne zmiany i wydaje się, że ikona została “wypłaszczona”. Pozostałe dwie ikony, Powiadomień i Notesu zostały poddane zmianom kosmetycznym.

Poza trzema zmienionymi ikonami, iOS 11 Beta 4 przynosi również wiele drobnych poprawek w ikonach aplikacji Kompas, Centrum sterowania, iBooks, iTunes, Home, Poczta, Wiadomości, Telefon, Zdjęcia, Ustawienia, czy Pogoda. Jadnak nie są to wielkie zmiany, które zasługują na wyróżnienie, ale ciekawscy mogą sobie porównać wcześniejsze ikony z tymi, które pojawiły się ostatnio.

Źródło: RedmondPie

Dodaj komentarz