Netflix z limitem liczby pobrań seriali i filmów

Netflix z limitem liczby pobrań seriali i filmów

Netflix to platforma, która od ubiegłego roku jest dostępna na całym świecie, w tym również w Polsce. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością, a często jest tak, że użytkownicy domagają się poszczególnych funkcja, a wydawcy są w stanie je spełnić. Tak było z możliwością pobierania wideo dla urządzeń mobilnych i możliwości oglądania ich offline. Opcja ta pojawiła się pod koniec 2016 roku i zapewne wielu ucieszyło się z niej.

Oczywiście istnieje kilka mankamentów, które można zarzucić oglądaniu materiałów bez konieczności łączenia z siecią. Pierwszym z nich jest to, że filmy i seriale nie pobierały się w najwyższej jakości, mimo tego, że były one dostępne do strumieniowego oglądania. Kolejnym jest ten, który odkryto właśnie teraz, a mianowicie jest to ograniczenie ilości pobrań niektórych wideo z Netflixa.

Android Police donosi, że użytkownikom może zostać wyświetlony komunikat podczas próby pobrania danego tytułu. Możemy dowiedzieć się z niego, że pozostało nam jeszcze jedna próba pobrania do pewnej daty. Do tego momentu nie będzie można pobrać już tego tytułu na swoje urządzenia lub inne, które korzystają z jednego konta.

Netflix nie podaje dokładnej liczby pobrań na jednego użytkownika, ale Android Police podaje, że może to być 4-5 razy na rok, w zależności od wynegocjowanej licencji.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz