Model 5X może być pierwszym urządzeniem z nowej submarki Xiaomi

Model 5X może być pierwszym urządzeniem z nowej submarki Xiaomi

Nowy smartfon Xiaomi o nazwie 5X został dostrzeżony na plakacie, zdradzając kilka szczegół na jego temat. Według tego urządzenie będzie wyposażone w chipset Snapdragon 625 oraz 4 GB pamięci RAM. Xiaomi 5X ma posiadać 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Oprócz tego, plakat ujawnia podwójną konfigurację aparatu oraz cenę, która ma wynieść 1,999 CNY (ok. 1090 zł).

Zgodnie z plotkami z ubiegłego tygodnia, Xiaomi planuje wprowadzić jeszcze w tym miesiącu nową submarkę wydając nowy smartfon. Ma to być specjalna linia, która ma być sprzedawana tylko w sklepach stacjonarnych. Ma on być czymś pomiędzy Redmi, a Mi. W sieci nawet pojawiło się rzekome zdjęcie pierwszego urządzenia z tej serii. Patrząc na oba obrazy możemy szybko dojść do wniosku, że przedstawiają one jedno urządzenie. Daje nam to więc podstawy do myślenia, że Xiaomi 5X będzie właśnie pierwszym smartfonem z nowej submarki.

Doniesienia mówią również o innym wariancie tego modelu, który będzie wyposażony w Snapdragon 660 oraz 6 GB pamięci RAM. Xiaomi 5X ma działać na systemie Android 7.1.1 Nougat z interfejsem MIUI 9. Z tyłu mają znaleźć się dwa aparaty 12 MP, a z przodu jeden 16 MP. Oficjalna premiera nastąpi 26 lipca.

Źródło: GSMArena, GizmoChina

Dodaj komentarz