MIT stworzyło tymczasowy tatuaż, który może kontrolować urządzenia

MIT stworzyło tymczasowy tatuaż, który może kontrolować urządzenia

W przyszłości tatuaże mogą posłużyć nie tylko do wyrażania siebie, ale mogą być także użytecznym narzędziem. MIT, we współpracy z firmą Microsoft, stworzył nowy interfejs dotykowy o nazwie DuoSkin, który pozwala tymczasowym tatuażom na interakcje ze smartfonami i komputerami. Działa to na podstawie zmian temperatury ciała oraz przekazywać dane za pomocą NFC.

Cindy Hsin-Liu Kao, doktorant z MIT, mówi, że tatuaże są nie tylko modne, ale na tyle tanie i pozwalają zmieniać swój wygląd, kiedy tylko chcesz. Na Tajwanie, Kao zauważyła, że jest to “wielka kultura” stawiana na równi z kosmetykami. Zespół DuoSkin chciał osiągnąć to samo poprzez utrzymywanie technologii niedrogiej, atrakcyjnej i zgodnie z obowiązującymi trendami.

Każdy tatuaż DuoSkin jest dostępny w jednej z trzech klas:

Urządzenie do komunikacji, które pozwala pobierać dane z tatuażu Klasa wejściowa, który zamienia skórę w trackpad Klasa, która może zmieniać kolor w zależności od wyjściowej temperatury skóry.

Każda klasa używa złotego arkusza, aby stworzyć estetyczne tymczasowe tatuaże. Tam badacze tworzą obwody za pomocą programu graficznego przed wycięciem i umieszczeniem konstrukcji jak normalny czasowego tatuaż. Każdy tatuaż może również zawierać chip NFC, termochromowe warstwy lub nawet światła LED.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz