Microsoft zapowiada pojawienie się Windows 10 na starszych Lumiach

Microsoft zapowiada pojawienie się Windows 10 na starszych Lumiach

Jeżeli nie uczestniczymy w programie Windows Insider nie mamy jeszcze możliwości aktualizacji smartfonów z Windows 8.1 do najnowszej wersji, czyli Windows 10. Już w październiku mogliśmy usłyszeć, że najnowsza wersja systemy na urządzeni mobilne może pojawić się w grudniu 2015 roku dla starszych modeli Lumia. Jak jednak widzimy nic takiego się nie wydarzyło, a premierę Windows 10 Mobile przeniesiono na ten miesiąc.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Kilku operatorów komórkowych poinformowało, że spodziewa się wypuszczenia nowego Windowsa jeszcze w styczniu. Australijski Vodafone oczekuje już na wersje testowe, a hiszpański Movistar ma nadzieję na udostępnienie aktualizacji pod koniec miesiąca.

Za pośrednictwem konta na Twitterze @LumiaHelp, Microsoft informuje o wydaniu Windowsa 10, które może odbyć się już wkrótce. Nie jest to jednoznacznie określone, ale miejmy nadzieję, że debiut nastąpi w przeciągu kilku tygodni.

Również według informacji podanych na Twitterze smartfony, które będzie można zaktualizować muszą mieć co najmniej 8 GB wolnej pamięci. Ponadto nie każdy telefon będzie obsługiwał wszystkie funkcje sytemu Windows 10.

Dodaj komentarz