Lumigon T3 to pierwszy telefon z noktowizorem

Lumigon T3 to pierwszy telefon z noktowizorem

Lumigon to mała duńska firma, która projektuje wyróżniające się telefony. Teraz prezentuje swoje najnowsze dzieło, smartfon T3, który posiada pierwszy na świecie aparat z noktowizorem. Znamy już pierwszy telefon z kamerą termowizyjną jakim jest CAT S60, ale Lumigon przygotowało zupełną nowość. Tylny aparat t# ma 4 MP i jest wspomagany przez dwie diody na podczerwień. Pozwala to na robienie zdjęć i nagrywanie filmów wideo w zupełnej ciemności (IR wykorzystuje światło jest niewidoczne gołym okiem).

T3 jest zbudowany z morskiej stali nierdzewnej klasy 316. Jego wyświetlacz to 4.8-calowy Super AMOLED o rozdzielczości 720p. Pokryty jest Gorilla Glass 4 oraz włóknem szklanym o dużej wytrzymałości. Jest również odporny na kurz i wodę.

Lumigon T3 jest telefon z Androidem 6.0 Marshmallow. Jest zasilany przez bezimienny procesor octa-core (2.2GHz) z 3GB pamięci RAM i pojemnością 128 GB. Lumigon T3 jest wyposażony także w czytnik linii papilarnych. T3 jest wyposażony w aparat 13 MP z możliwością nagrywania 4K, który służy do dziennych ujęć. Przedni aparat do selfie ma 5 MP. Dodatkowo telefon obsługuje dwie karty SIM.

Według informacji ze strony producenta kosztuje on 925 dolarów (z VAT), czyli około 3 600 zł. Czarny model jest już dostępny w sprzedaży, pozostałem dwa kolory – biały i pomarańczowy będzie można kupić jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Lumigon

Dodaj komentarz