Louis Vuitton z własną linią inteligentnych zegarków

Louis Vuitton z własną linią inteligentnych zegarków

Często marki odzieżowe angażują się również w sprzęt elektroniczny i produkują przede wszystkim różnie akcesoria ze swoimi rozpoznawalnym logo. Jedną z takich firm jest Louis Vuitton, która kilka miesięcy temu wypuściła etui dla iPhone 7, które kosztują po kilka tysięcy złotych, a nawet kilkanaście. Wielu producentów zegarków decyduje się również na wydanie hybrydowych urządzeń lub typowo inteligentnych zegarków. Dobrymi przykładami są chociażby TAG Heuer czy Michael Kors. Louis Vuitton również prezentuje swój smartwatch z systemem Android Wear 2.0, który kosztuje prawie 3 000 dolarów, a więc ponad 10 tysięcy złotych.

Louis Vuitton Tambour Horizon jest przeciętnie prezentującym się (pod względem technicznym) inteligentnym zegarkiem. Wewnątrz pracuje chipset Snapdragon Wear 2100. Jego średnica wynosi 42 mm, a grubość 12,5 mm. Posiada on 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390 x 390. Chipset wspomagany jest przez 512 MB pamięci RAM. Wszystko to działa dzięki baterii o pojemności 300 mAh, która powinna starczyć na cały dzień działania. Niestety nie posiada on czujnika tętna jak większość zegarków wysokiej klasy.

https://www.youtube.com/watch?v=LEVquHczgTo

Na jego wyjątkowość, oprócz oczywiście wyglądu ma wpływać również dostępność specjalnych aplikacji dostępnych na platformę od Google. Co do samego wyglądu to Louis Vuitton Tambour Horizon dostępny jest z trzema różnymi paskami oraz samymi tarczami. Wersje Graphite i Monogram to koszt 2450 dolarów, a wersja Black kosztuje 2900 dolarów.

Michaelem Burke, dyrektor generalny LV wspomina, że Tambour Horizon to dopiero początek i firma planuje odważniej wkroczyć na rynek IoT.

Źródło: Engadget, PhoneArena

Dodaj komentarz