LG G5 otrzyma aktualizację Android 7.0 Nougat już w listopadzie

LG G5 otrzyma aktualizację Android 7.0 Nougat już w listopadzie

LG poczyniła ogromny krok do przodu i obecnie jest jedną z firm, która bardzo szybko dostarcza główne aktualizacje systemu operacyjnego dla swoich urządzeń. Jest jedną z najlepszych obok HTC czy Motoroli, pod względem szybkości kolejnych aktualizacji Android, w przeciwieństwie do Samsunga, który pozostaje mocno w tyle.

Google wydało już swój system Android 7.0 Nougat, który trafił na większość smartfonów Nexus, a już 20 października pojawią się dwa kolejne smartfony Pixel oraz Pixel XL, które wstępnie mają zainstalowanego Android 7.1 Nougat. Oczywiście teraz nadszedł czas na inne marki, ale wiemy już, że jako pierwszy telefon działający na nowym systemie Google możemy uznać LG V20. Kolejnym z smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida Nougat będzie LG G5. Informacja ta została ostatnio potwierdzona przez australijskiego operatora Optus, który ma wydać aktualizację w połowie listopada. Można przypuszczać, że odblokowane LG G5 otrzymają swoją aktualizację nieco wcześniej.

Oczywiście użytkownicy innych flagowców otrzymają swoją aktualizację systemu, ale nie wiadomo, czy nastąpi to jeszcze w tym roku. Najbardziej ciekawi jesteśmy jak Android 7.0 Nougat będzie sprawował się na Galaxy S7, S7 edge czy HTC 10.

Źródło: Optus, AusDroid, PhoneArena

Dodaj komentarz