Lenovo zapowiada swój pierwszy smartfon z Windowsem 10. Będzie dostępny w Japonii.

Lenovo zapowiada swój pierwszy smartfon z Windowsem 10. Będzie dostępny w Japonii.

W ubiegłym roku, kiedy Microsoft po raz pierwszy poinformował o wydaniu systemu Windows 10 dla telefonów, poinformował również o nowym partnerstwie z Lenovo. Chińska firma nie potwierdzała do tej pory niczego na ten temat aż do teraz. Lenovo w tym tygodniu zaprezentowało swój pierwszy smartfon z systemem Windows 10, ale będzie on sprzedawany jedynie w Japonii – SoftBank 503LV. Dość dziwna nazwa dla nas, ale niekoniecznie dla Japończyków, ponieważ SoftBank to jeden z tamtejszych operatorów.

SoftBank 503LV to smartfon z 5-calowym wyświetlaczem 720p, zasilany przez 8-rdzeniowy Snapdragon 617 oraz 3 GB pamięci RAM. Znajdziemy tu też 32 GB rozszerzalnej pamięci baterię 2250 mAh oraz 8-megapikselowy aparat tylny i 5-megapiskelowy aparat przedni. Wszystko to jest osadzone między dwoma szklanymi panelami. Nowe urządzenie obsługuje Windows Continuum i wydaje się być skierowane do klientów biznesowych.

Lenovo SoftBank 503LV powinien zostać wydany w październiku w Japonii, nieznana jest jednak cena. Nie wiadomo też czy pojawi się on w innych krajach.

Dodaj komentarz