Laptopy wypierają komputery stacjonarne

Laptopy wypierają komputery stacjonarne

Z każdym miesiącem wydaje się, że popularność komputerów stacjonarnych maleje. Może to wynikać z wielu powodów, ale jednym z nich może być coraz większa popularność tabletów oraz laptopów.

Popularność samych laptopów już też nie rośnie tak szybko jak jeszcze na początku. Obecnie zdecydowanie najszybciej rosnącą grupą są tablety PC.

Z czego wynika duża popularność tabletów?

Początkową popularność tabletów można zawdzięczać premierze jednego z tych urządzeń firmy Apple. Po wypuszczeniu iPada nagle wszyscy miłośnicy technologii stwierdzili, że jest to urządzenie, które warto jest mieć.

Krótko potem inni producenci dołączyli do produkcji tabletów. Dzięki temu mogli zwiększyć znacząco sprzedaż na już dosyć mocno nasyconym rynku urządzeń elektronicznych.

W tej chwili liczbę modeli tabletów można liczyć w setki, a poszczególne konfiguracje można dopasować do własnych potrzeb.

Gdzie szukać dobrych modeli tabletów?

Większość tabletów znajdziemy w tych samych sklepach, w których kupujemy komputery, czy nawet telewizory. Jeżeli szukamy bardziej specjalistycznych tabletów to czasem trzeba się udać do konkretnych sklepów. Przykładowo niektóre modele najtańszych tabletów są dostępne wyłącznie w niektórych dyskontach spożywczych. Taka wyłączność pozwala dyskontom na zaoferowanie konkretnej niskiej ceny i odpowiednio spójnego przekazu. Wybierając tablet z zwykłego sklepu komputerowego dobrze jest wcześniej przejrzeć opinię na jego temat i kilku innych modeli w Internecie.

Skąd czerpać opinię o tabletach

W Internecie znajdziemy bardzo dużą liczbę stron prezentujących opinie o produktach. Dodatkowo opinie znajdziemy na stronach sklepów, które sprzedają tablety. Jeszcze innym źródłem wiedzy o tabletach są portale wyrastające jak grzyby po deszczu opisujące same tablety.

Gdy już mamy kilka modeli upatrzonych możemy rozpocząć dyskusję na jednym z forów o tabletach. Inni użytkownicy zwykle chętnie nam pomogą w doborze odpowiedniego dla nas urządzenia.

Po zakupie również powinniśmy od czasu do czasu odwiedzać strony o takich urządzeniach, aby innym pomóc w wyborze sprzętu oraz doradzić lub odradzić zakup urządzenia, które posiadamy.

Dodaj komentarz