5 gier na zimowe wieczory ze znajomymi.

5 gier na zimowe wieczory ze znajomymi.

Gry są obecnie formą rozrywki, która podbiła świat. Nie można dyskutować z tym faktem, ponieważ ciężko będzie mu zaprzeczyć. Liczby mówią same za siebie. Coraz więcej osób gra w gry video i spędza w ten sposób swój wolny czas. Gry obecnie są czymś więcej, niż tylko formą na spędzenie nudnego popołudnia, czy też wieczoru ze znajomymi. To teraz wielki rynek, który przynosi twórcom i osobom związanym z tym tematem ogromne zyski. Można to zauważyć nie tylko po wynikach sprzedaży samych tytułów, ale też po ilości osób, które są zaangażowane np. śledzenie danego tytułu przed premierą i tworzenie różnego rodzaju teorii co do przebiegu fabuły. To bardzo mocny rynek i wiele gier posiada bardzo mocne fandomy. Ciekawe jest to, że największe tytuły w ostatnich latach były na tyle popularne, że nawet osoby, które nie mają nic wspólnego z graniem miały szansę o nich usłyszeć. O naszej polskiej dumie, czyli Wiedźminie 3 Dziki Gon słyszał chyba każdy. Jest to tylko jeden z wielu przykładów. Jednym z nich jest też praktycznie każda gra od Rockstar i wiele produkcji od ekskluzywnych, które robią wokół siebie praktycznie zawsze sporo zamieszania. Jest to spowodowane tym, że gry obecnie są czymś więcej, niż tylko hobby. To dla wielu styl życia i odskocznia od codziennych problemów. Samo granie w gry kiedyś było uważane ze coś negatywnego pod względem zdrowotnym. Oczywiście jest w tym trochę prawdy, jeżeli weźmie się pod uwagę np. źle dostosowany fotel, czy też czas spędzony na wpatrywaniu się w ekran przez wiele godzin i to bez przerw. Jednak obecnie wiele mówi się o świadomym graniu i o tym, że jeżeli będziemy sumiennie przestrzegali odpowiedniego “bhp gracza” to będziemy w stanie wyciągać wręcz same pozytywne strony z grania. Dlatego właśnie gry są dobrą propozycją na zimowe wieczory. Zima to bardzo specyficzna pora roku. Więcej czasu spędza się w domu. Wiele osób nie lubi zimna i nieprzyjemnych warunków na dworze i spędza ten czas w domu. Tutaj w pomocy do walki z nudą są gry video, które idealnie nadają się na taką okazję. Fani takiej formy rozrywki na pewno nie narzekają na padający śnieg, czy też zasypane drogi. To ich czas na pokazanie się w danym tytule ze znajomymi. Istnieje wiele gier, w które można grać ze znajomymi. Oto lista tych, które moim zdaniem są najbardziej warte uwagi pod koniec 2021 roku.

Minecraft

Wybór może lekko dziwny, ale już wyjaśniam sprawę dla osób, które nie miały okazję grać ze znajomymi w ten tytuł. Minecraft ma wielu zwolenników, ale też sporo osób, które źle wypowiadają się na temat tej gry. Tak na prawdę często robiąc to niepodstawnie możemy zepsuć opinię na temat danej gry. Minecraft to ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o wspólną zabawę ze znajomymi. Możemy klasycznie grać w trybie przetrwania i próbować naszych sił na ogromnej mapie. Gra tak na prawdę nie ma konkretnego celu. Jest to dobra opcja gry dla osób, które nie szukają wyzwań i chcą po prostu spędzić trochę czasu online. Jednak Minecraft oferuje nam sporo więcej. Nie chodzi tutaj o nowe wersje gry, ale o inny bardzo ważny aspekt tej produkcji. Serwery, które są tworzone przez graczy są pełne różnego rodzaju trybów, które mogą zaskoczyć wiele osób, które nie były przychylnie nastawione do tej produkcji. Mamy tutaj praktycznie wszystko. Zaczynając od symulacji innych gier w kwadratowym świecie, czy też tryby, które są już znane graczom Minecrafta od bardzo dawna. Wybór należy tutaj już tylko do graczy. Można na prawdę się zdziwić podczas wieczornej rozgrywki w tym tytule. Minecraft daje nam masę możliwości i na przestrzeni lat na pewno będzie ich coraz więcej. Warto dodać, że ta gra jest bardzo mało wymagająca pod względem sprzętu. Będziemy mogli się nią cieszyć na praktycznie każdym komputerze i przy tym będziemy grali na wysokim poziomie. To jedna z tych gier, w których nie liczy się grafika, a bardziej to jak gracze będą zarządzać danymi im narzędziami.

GTA

Chodzi tutaj o całą serię gier. Jednak najbardziej odpowiednim wyborem pod względem optymalizacji i ogólnych możliwości będzie część V. GTA to seria gier, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. W trybie online można jednak bawić się zupełnie inaczej, niż w pojedynkę. Tutaj podobnie jak w przypadku wyżej wymienionej gry mamy inną zawartość za sprawą masy serwerów. GTA to tak na prawdę pełna wolność i kolejna z gier, która może być dla nas formą czystej zabawy bez większego wysiłku. Po ciężkim dniu pracy nie mamy często siły na rozwiązywanie masy łamigłówek i wykonywanie ciężkich zadań, tutaj w trybie online możemy ponieść się naszej fantazji i robić to chcemy z naszymi znajomymi. Napady, ulepszanie naszych broni… to z czego znana jest gra, ale w formie online. Na pewno warto mieć GTA w swoim arsenale. Kiedy nie wiadomo w co zagrać, a takie sytuacje szczególnie podczas gier ze znajomymi mogą się zdarzyć, ta gra może uratować naszą sytuację.

Rust

Tutaj już bardziej wymagająca produkcja pod względem ogólnego zaangażowania graczy. Rust to survival, który opiera się na tworzeniu przedmiotów, oraz budowaniu bazy. Zaczynamy jako dosłownie goła postać i naszym zadaniem jest przetrwanie. Gra nie należy do tych łatwych. Potrzeba wielu godzin grania, żeby poznać mechaniki i to jak grać, żeby przetrwać. Jest to jednak pozytywne zjawisko. Poziom trudność wpływa na nasze zaangażowanie, ale wczucie się w rozgrywkę. Kiedy dodamy do tego sesję z naszymi znajomymi to robi się jeszcze ciekawiej. Serwery są pełne różnych drużyn znajomych, którzy razem muszą bronić swojego terenu i atakować innych. Gra jest na prawdę wciągająca i na pewno sesja nie skończy się tylko na jednym dniu grania. Jest to tytuł, który dostępny jest na Steam, co dodatkowo uatrakcyjnia grę pod względem łatwości połączenie się ze znajomymi, oraz ogólnym działaniem produkcji. Sprzętowo jednak musimy być przygotowani na spore obciążenie. Coś za coś. Gra jest dość wymagająca. Warto najpierw zapoznać się z jej wymaganiami i dopiero potem ją zakupić. Rozgrywka z słabej płynności nie będzie miała większego sensu, ponieważ w dużej mierze będziemy musieli walczyć z innymi graczami. Podczas walki liczy się nasz czas reakcji i grania na słabym sprzęcie może nam mocno przeszkadzać w tym temacie.

Total War

Dla fanów strategii moją propozycją jest jedna z gier z serii Total War. To klasyka jeżeli chodzi o gry strategiczne. Wcielamy się w nich w “zarządcę” danego państwa i kierujemy nim za pomocą interfejsu, który opiera się na zajmowaniu danych terenów na mapie i dbania o stosunki polityczne z innymi krajami. Jest to gra warta uwagi. Nawet osoby, który niekoniecznie lubią gry strategiczne w tym przypadku mogą zostać zachęcone przez bardzo ciekawy model walki. Tutaj mamy bezpośredni wpływ na ruchy wojsk na polu bitwy i taktykę jaką przybierzemy. Możemy kierować każdym z wielu dostępnych oddziałów. Każda bitwa może być niezwykłym starciem. Zaprawieni gracze potrafią nawet słabymi oddziałami wygrać bitwę, która wydaje się stracona. Jeżeli dodamy do tego możliwość grania ze znajomymi to powstaje nam kampania na wiele godzin. Możemy wspólnie z naszym znajomym podbijać wirtualną mapę. Cała seria jest bardzo interesująca i na pewno zapewni długą zabawę.

FIFA 22 i ogólnie cała seria gier

Mowa tutaj o nowej odsłonie serii, która na pewno jest wszystkim dobrze znana. Wybieramy drużynę piłkarską i gramy, albo tworzymy własną i też gramy… od lat to samo, ale tytuł pozostaje na podobnym poziomie popularności. Widać to po sprzedaży i ciągłym zainteresowaniu. Tak na prawdę nie ważne, którą część wybierzemy na nasz wieczór gier. FIFA to dobra zabawa i forma spędzenia męskiego wieczoru na kopaniu gały przed ekranem. Ta gra musiała znaleźć się na tej liście. Na pewno jest ona jednym z najczęstszych widoków na ekranach telewizorów podczas różnego rodzaju spotkań. W trybie online można bawić się równie dobrze. Gra ta na pewno niczym nas nie zaskoczy, ale zabawa przy tym tytule nadal pozostaje równie dobra.

Nie ważne jaką grę wybierzemy. Liczy się to, żeby nasz wspólny wieczór ze znajomymi był udany. Wszystko zależy od naszych predyspozycji, oraz bardzo często od możliwości naszego sprzętu. W obecnych czasach gry potrafią być niezwykle wymagające i często nie będziemy w stanie w pełni cieszyć się z danej produkcji na słabym sprzęcie. Jest to wynikiem tego, że gry idą do przodu. Chodzi tutaj głównie o ich wygląd. Grafika zmienia się na przestrzeni lat i widać to na pierwszy rzut oka. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele starszych gier, które idealnie nadadzą się właśnie na wieczór ze znajomymi spędzony na partycje w dany tytuł. Twórcy gier wiedzą, że nie każdy może pozwolić sobie na wysokiej klasy sprzęt i dlatego wiele gier nadal miewa się świetnie pomimo tego, że data ich produkcji jest już stosunkowo stara w porównaniu do tych teoretycznie najbardziej ogrywanych i znanych produkcji, które ukazują się aktualnie. Dobrze jest przed wybraniem gry naradzić się do gatunku gry, oraz tego jakim sprzętem operuje każdy z graczy. Pozbędziemy się w ten sposób sytuacji, w których ktoś poczuje się odrzucony z powodu braku odpowiedniego sprzętu do zagrania w daną grę. Nie jest to na pewno przyjemna sytuacja i pewnie każdy z nas ją kiedyś przeżył. Obecnie na prawdę nie trudno jest znaleźć mało wymagający tytuł, który będzie dobrą formą zabawy. Nawet pod względem finansów, które trzeba wydać na grę nie powinno być tutaj problemów. Istnieje wiele opcji, które można pobrać kompletnie za darmo i cieszyć się z rozgrywki bez ponoszenia żadnych kosztów. Tak na prawdę mamy obecnie złotą erę, jeżeli chodzi o granie w trybie wieloosobowym. Te najbardziej popularne gry są często tymi darmowymi. Oznacza to, że nowi gracze mogą sprawdzić wiele gier i cieszyć się nimi bez żadnych ograniczeń. Ich wymagania również są często minimalne i można pobawić się w dużą ilość ustawień. Warto jest pamiętać o tym fakcie i być może w następny weekend wybrać jedną z wielu dostępnych gier i zagrać wspólnie ze znajomymi. Na pewno będzie to ciekawy czas. Nic tylko szukać gry i cieszyć się ze wspólnej rozgrywki z bliskim ludźmi.

Dodaj komentarz