Wizyta u stomatologa bez bólu? – to możliwe dzięki technologii!

Wizyta u stomatologa bez bólu? – to możliwe dzięki technologii!

Dentofobia

Sen o bezbolesnej wizycie u stomatologa już wkrótce może się ziścić. Na świecie jest całkiem sporo osób cierpiących na dentofobię, która charakteryzuje się irracjonalnie wysokim lękiem przed borowaniem. To fakt, zabieg ten do najprzyjemniejszych nie należy, ale trudno się bez niego obejść w nowoczesnej stomatologii. Według przeprowadzonych na całym świecie badań, w borowaniu najbardziej przeraża strach przed bólem, który tak naprawdę może nadejść w każdym momencie. Już wkrótce strach przed borowaniem może być tylko historią.

Nowości również u dentysty

Technologia jest wszędobylska, nie mogło jej więc zabraknąć również w stomatologii. Obecnie do gabinetów stomatologicznych na całym świecie jest wprowadzana technika borowania światłem lasera. Wielu dentystów jeszcze jej nie stosuje, bo obawia się wysokich kosztów z nią związanych i kwestionuje skuteczność. Niepotrzebnie. Borowanie laserem jest nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne!

Wizyta u stomatologa bez bólu? – to możliwe dzięki technologii!

Borowanie laserem polega na opracowaniu ubytku przy użyciu najnowszego lasera na krysztale. Pozwala on usunąć próchnicę bezboleśnie i bez kontaktowo oddziałuje na szkliwo, zębinę i wypełnienia. Światło lasera nie narusza zdrowych tkanek zęba, a precyzyjnie usuwa próchnicę. To duża zaleta w porównaniu z tradycyjnymi obrotowymi wiertłami. Po borowaniu światłem, nie trzeba czyścić powstałego ubytku kwasem, dzięki czemu założona plomba trzyma się mocniej i jest trwalsza. Użycie lasera może nawet 5-6 razy zwiększyć wytrzymałość wypełnień!

Zastosowanie lasera dokładnie oczyszcza ubytek i sprawia, że próchnica nie będzie się w nim odnawiać. Jest to wynik wytwarzanych w procesie borowania laserem mikro kraterów, które lepiej wiążą wypełnienie kompozytowe. Jednak od strony pacjenta chyba najważniejsze w laserowym borowaniu zęba jest to, że znacznie zwiększa się jego komfort – nie odczuwa żadnego bólu czy nieprzyjemnych doznań.

Zapomnij o bólu u dentysty

Dzięki technologii lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym może odejść w niepamięć, a  nawet zachęcić do częstszych jego odwiedzin. Laserowe borowanie nie tylko wpłynie na poprawę stanu uzębienia społeczeństwa, ale też zminimalizuje powstawanie nowych ubytków – dzięki bez bólowemu leczeniu zębów ludzie chętniej i częściej będą odwiedzać stomatologa, a to sprawi, że uzębienie na bieżąco będzie kontrolowane i zawczasu podejmowane zostaną odpowiednie kroki ze strony lekarza. Niestety Polska nie może zbytnio pochwalić się dobrym stanem uzębienia społeczeństwa, dlatego też laserowe borowanie może w dużym stopniu wpłynąć na statystyki.

Dodaj komentarz