Obserwujący na Instagramie – ich znaczenie dla Influencera

Obserwujący na Instagramie – ich znaczenie dla Influencera

Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy, który pozwala edytować zdjęcia i krótkie filmiki, mające przyciągnąć na stałe tzw. obserwujących (followersów). Im więcej użytkowników zainteresuje się danym kontem, tym lepiej dla jego właściciela, który wznosi się na wyżyny popularności. A bycie popularnym w sieci niesie ze sobą wiele korzyści – np. cenne współprace, dzięki którym możemy zacząć zarabiać pieniądze.

Jakich zasad należy się trzymać, aby konto na Instagramie przyciągało followersów? Jakie w ogóle znaczenie dla Influencera mają obserwujący na Instagramie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Kim są obserwujący na Instagramie?

Obserwujący na Instagramie, czyli inaczej followersi, to użytkownicy portalu, którzy obserwują innych (najczęściej tych najpopularniejszych) użytkowników. Zaznaczenie obserwacji pozwala na otrzymywanie powiadomień o tym, co na bieżąco dzieje się u obserwowanych influencerów. Powiadomienia dotyczą nowych postów oraz dodawanych relacji.

Z perspektywy influencera im więcej followersów będzie obserwować jego poczynania, tym większa popularność w sieci. Natomiast popularność przekłada się na otrzymywanie ciekawych współprac, za których realizację influencer otrzymuje wynagrodzenie. Dzieje się tak, ponieważ prezentowany i polecany przez influencera produkt trafia do świadomości jego odbiorców, którzy są przekonani, że ich idol pokazuje im faktycznie dobry i wart zakupu produkt. 

Znaczenie obserwujących na Instagramie jest zatem ogromne. Zwłaszcza jeżeli początkujący influencer marzy o zyskaniu popularności i późniejszym nawiązywaniu owocnych współprac.

Jak przyciągnąć i zatrzymać followersów?

Cieszące się popularnością konto na Instagramie powinno wyróżniać się nie tylko wysokiej jakości, ciekawymi zdjęciami, ale również regularnością dodawanych zdjęć. Dla zwiększenia liczby obserwujących warto także cyklicznie organizować konkursy, w których np. Twój followers zaprosi swoich znajomych do obserwowania Twojego konta oraz polubienia danego zdjęcia.

W celu zwiększenia liczby obserwujących powinieneś również pomyśleć o niebanalnych treściach pod dodanymi zdjęciami i oczywiście odpowiednio wybranymi tagami, które pomogą zwiększyć liczbę odwiedzin. Warto przy tym pomyśleć o zwiększeniu ruchy z innych mediów – np. Facebooka, czy YouTube’a.

Dla osób, u których powyższe rady do końca się nie sprawdzają, mamy jeszcze jedną radę. Być może to właśnie kupno obserwujących na Instagramie pomoże Ci rozkręcić swoja popularność. Wbrew pozorom rozwiązanie wcale nie jest takie drogie. W zależności od ich ilości (a także innych parametrów) za nowych followersów zapłacisz już od kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak masz duże ambicje warto rozważyć nieco większą inwestycję – np. na kilkaset złotych, która da Ci nawet  10 000 obserwujących!

Dodaj komentarz