Dlaczego artyści decydują się na prowadzenie live streamu?

Dlaczego artyści decydują się na prowadzenie live streamu?

Aktywności online w ostatnich miesiącach cieszą się ogromną popularnością. W sieci coraz więcej osób szuka skutecznego sposobu na spędzanie czasu. Stanowi to zamiennik dotychczasowych aktywności, które obecnie są zablokowane w wyniku występowania pandemii. Jednak jak w tym czasie radzą sobie artyści?

Zarabianie na muzyce inne niż kiedyś

Każdy sympatyk muzyki ma swojego ulubionego artystę, którego utwory lubi słuchać online oraz na żywo. Niestety obecnie odwołane są koncerty i imprezy, w wyniku czego nie możemy się delektować występami w realu i zmieniają się sposoby umożliwiające zarabianie na muzyce. Dotyczy to również komunikacji z fanami, lecz na szczęście nic straconego i w tej sytuacji podejmują kroki umożliwiające im stały kontakt ze swoimi fanami. Dlatego coraz więcej artystów, żeby dać o sobie znać decyduje się na prowadzenie live streamu.

Narzędzia, które artyści wykorzystują do live streamu

Live stream jest występem w czasie rzeczywistym i ma on formę online. Do prowadzenia takich występów artyści wykorzystują różne narzędzia, które mają wiele ciekawych funkcji. Pierwszym narzędziem, które cieszy się dużym zainteresowanie wśród artystów jest Instagram Live. Narzędzie jest stworzone z myślą o osobach, które z Instagramem są za pan brat. Jak wiadomo social media, mają ogromną siłę w budowaniu wizerunku i zasięgów. Dlatego nie mogło zabraknąć takiego rozwiązania, które będzie wykorzystywane również przez artystów. Prowadzenie streamu przy użyciu Instagram Live trwa 60 minut i jest emitowany na żywo. Niestety nie ma możliwości wydłużenia dostępnego czasu, więc do występu trzeba się odpowiednio przygotować. Co ważne podczas występu na żywo nasi widzowie mogą na bieżąco komentować i reagować. Ponadto możemy dopowiadać na takie reakcje, co stanowi prawdziwą interakcję z fanami. Po zakończeniu streamu nagranie dostępne jest na naszym profilu jako stories, co jest ciekawą funkcją umożliwiającą wykorzystanie materiału na innych platformach.

Drugim narzędziem wykorzystywanym przez artystów jest Youtube Premieres. Tutaj jest wiele różnic w porównaniu z Instagram live, jak choćby czas, w którym prowadzony jest występ. A dokładniej, to live stream opiera się na odtworzeniu wcześniej przygotowanego nagrania. Następnie na specjalnie utworzonej stronie wspólnego oglądania użytkownicy mogą komentować zaprezentowany materiał. Youtube Premieres w ten sposób stanowi ciekawe rozszerzenie Youtube, umożliwiające dalszą publikację naszego materiału wideo.

Dodaj komentarz