Polecamy...

Human resources - szkolenia czy studia co wybrać?

23 Czerwiec
2016

Każda szanująca się firma, w której zatrudnionych jest więcej niż kilku pracowników, powinna posiadać wykwalifikowany i kreatywny dział human resources. Tylko dzięki odpowiedniemu zażądaniu kapitałem ludzkim możemy myśleć o stabilnym rozwoju przedsiębiorstwa oraz o wyższych przychodach generowanych przez naszą firmę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w dziale HR nie może pracować pierwszy lepszy pracownik bez odpowiedniego wyszkolenia.

Pada teraz pytanie, jak szkolić się, aby odnosić sukces w branży HR. Zapewne jedne osoby postawią na studia, które wg nich zagwarantują im otwarte drzwi do wymarzonej pracy za duże pieniądze. Inna grupa osób wybierze drogę szkoleń i kursów podnoszących ich kwalifikacje zwiększające szanse na pracę w human resources. To, który wybór jest lepszy, zależy w dużej mierze od szkoły i ośrodka szkoleniowego, jaki wybierzemy. W wielu przypadkach studia HR duży nacisk kładą na dodatkowe zajęcia mniej związane ze specjalizacją, jaką wybraliśmy. W rezultacie przez kilka lat uczymy się przedmiotów i zdobywamy wiedzę, która nie będzie pomocna w naszej dalszej karierze w HR. Z kolei szkolenia pozwalają na zdobycie wiedzy w ściśle wybranym kierunku. Dzięki temu możemy ograniczyć czas nauki do kilku miesięcy i rozpocząć swoją karierę początkowo w niewielkich firmach. Pozwala to na zdobywanie potrzebnego doświadczenia, które otworzy nam drogę do pracy w firmach o znacznie wyższych dochodach, jakie uzyskamy.

Obecnie dla pracodawcy nie ma znaczenia czy skończyliśmy studia, czy też odbyliśmy kilka kursów. Ważne są umiejętności oraz nasze doświadczenie. Decydując się na kurs HR jesteśmy od razu w dużo lepszym położeniu niż osoby studiujące, które przez kilka lat nauki nie były na rynku pracy. My w tym czasie zdobyliśmy potrzebne doświadczenie i umiejętności zarządzania ludźmi. Decydując się na wybór ośrodka, w którym odbędziemy kurs, warto kierować się opiniami o szkoleniowcach w nim zatrudnionych. Ma to duży wpływ na późniejsze umiejętności, jakie uzyskamy po takim kursie.

 

To może Cię zainteresować