Polecamy...

Szkolenia internetowe czy warto w nie inwestować?

23 Czerwiec
2016

Rozwój osobisty i korzystanie z różnego rodzaju szkoleń oraz kursów pozwala nam na zdobycie nowej wiedzy, oraz rozwój i pogłębienie aktualnie posiadanych informacji i umiejętności. Dzięki szkoleniom pracownicy najwyższego szczebla w firmach mogą poprawić swoje umiejętności zarządzania kadrą pracowniczą a sprzedawcy podnieść swoje kompetencje w zakresie sprzedaży bezpośredniej.

W ostatnich latach zauważyć można coraz bardziej rozrastający się rynek firm szkoleniowych organizujących najróżniejsze kursy często mało przydatne w życiu codziennym i pracy. Bardzo wiele firm decyduje się na usługi szkoleniowe świadczone przez internet. Pozwala to na zaoferowanie klientowi bardzo niskich i konkurencyjnych cen na kursy i szkolenia. Jak jednak wypadają szkolenia internetowe w porównaniu ze szkoleniami organizowanymi przez firmy szkoleniowe "oko w oko"? Otóż nie da się ukryć faktu, że kursy internetowe bardzo często polegają jedynie na suchej wiedzy teoretycznej, którą należy zapamiętać. Szkolenia organizowane i prowadzone przez szkoleniowców w większości sytuacji polegają nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale także uczą jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Dzięki temu podejściu kurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest nauka teorii, a drugi polega na zastosowaniu teorii w praktyce. W rezultacie firmy szkoleniowe przeprowadzają scenki sytuacyjne mające na celu sprawdzenie naszej wiedzy teoretycznej w praktyce. Tego typu doświadczenia nie da nam żaden kurs internetowy.

Decydując się na wybór szkoleniowca, warto zwrócić uwagę na to, czy w ramach zajęć organizowane są praktyczne warsztaty ze zdobytej przez nas wiedzy teoretycznej. Jeżeli nie są one wpisane w plan zajęć, to powinniśmy wyszukać nowej firmy szkoleniowej z bardziej profesjonalnym podejściem i planem kursu. Jak widzicie takie szkolenia, pozwalają na zdobycie bardzo pomocnej w karierze na każdym stanowisku wiedzy oraz umiejętności. Żaden kurs internetowy nie przyniesie nam takich korzyści, jakie mogą dać bezpośredni kontakt ze szkoleniowcem oraz zajęcia praktyczne.

Warto oczywiście również stawiać na szkolenia stacjonarne - wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na organizowany kursy SEP!

 


To może Cię zainteresować