Polecamy...

Szkolenia internetowe czy warto w nie inwestować?

23 Czerwiec
2016

Rozwój osobisty i korzystanie z różnego rodzaju szkoleń oraz kursów pozwala nam na zdobycie nowej wiedzy, oraz rozwój i pogłębienie aktualnie posiadanych informacji i umiejętności. Dzięki szkoleniom pracownicy najwyższego szczebla w firmach mogą poprawić swoje umiejętności zarządzania kadrą pracowniczą a sprzedawcy podnieść swoje kompetencje w zakresie sprzedaży bezpośredniej.

W ostatnich latach zauważyć można coraz bardziej rozrastający się rynek firm szkoleniowych organizujących najróżniejsze kursy często mało przydatne w życiu codziennym i pracy. Bardzo wiele firm decyduje się na usługi szkoleniowe świadczone przez internet. Pozwala to na zaoferowanie klientowi bardzo niskich i konkurencyjnych cen na kursy i szkolenia. Jak jednak wypadają szkolenia internetowe w porównaniu ze szkoleniami organizowanymi przez firmy szkoleniowe "oko w oko"? Otóż nie da się ukryć faktu, że kursy internetowe bardzo często polegają jedynie na suchej wiedzy teoretycznej, którą należy zapamiętać. Szkolenia organizowane i prowadzone przez szkoleniowców w większości sytuacji polegają nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale także uczą jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Dzięki temu podejściu kurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest nauka teorii, a drugi polega na zastosowaniu teorii w praktyce. W rezultacie firmy szkoleniowe przeprowadzają scenki sytuacyjne mające na celu sprawdzenie naszej wiedzy teoretycznej w praktyce. Tego typu doświadczenia nie da nam żaden kurs internetowy.

Decydując się na wybór szkoleniowca, warto zwrócić uwagę na to, czy w ramach zajęć organizowane są praktyczne warsztaty ze zdobytej przez nas wiedzy teoretycznej. Jeżeli nie są one wpisane w plan zajęć, to powinniśmy wyszukać nowej firmy szkoleniowej z bardziej profesjonalnym podejściem i planem kursu. Jak widzicie takie szkolenia, pozwalają na zdobycie bardzo pomocnej w karierze na każdym stanowisku wiedzy oraz umiejętności. Żaden kurs internetowy nie przyniesie nam takich korzyści, jakie mogą dać bezpośredni kontakt ze szkoleniowcem oraz zajęcia praktyczne.

 

To może Cię zainteresować